Nebankové pôžičky bez registra

Pôžičky bez registra sú vhodné pre žiadateľov, ktorí majú záznam v bankovom registri klientov (viď. nižšie) a iné typy pôžičiek sú pre nich nedostupné. Dá sa takto požičať si od niekoľkých tisíc až po stovky tisíc Eur. Firmy poskytujúce pôžičky bez registra sa prakticky na nič nepýtajú, to je však vykúpené i vyššími nákladmi na splatenie takejto pôžičky.

Pôžičky bez registra sú obvykle vybavované veľmi rýchlo (i do 24 hodín), môžete si ich vybaviť cez telefón i cez Internet. Dôkladne sa zoznámte s výškou úrokovej sadzby (RPSN) a tiež o možnosti splatiť pôžičku skôr alebo pozastaviť platbu. Porovnajte tiež viac poskytovateľov pôžičiek. Splatnosť pôžičky bez registra býva 3 - 5 rokov.

Bankový register klientov

Bankový register klientov je databáza obsahujúca informácie o úverových vzťahoch medzi bankami a ich klientov. V prípade, že ste napr. nesplatili pôžičku banke, môžete sa v ňom tiež ocitnúť. Bankový register prevádzkuje nezávislá inštitúcia, data z nej čerpajú banky a finančné inštitúcie. Ak chcete využiť pôžičky bez registru, potom to znamená, že poskytovateľ pôžičky do tohto bankového registra nebude nahliadať. Preto sú tieto pôžičky vhodné pre "problémových" žiadateľov.

Výhody pôžičky bez registra